Domowe sposoby na podrażnioną skórę

Domowe sposoby na podrażnioną skórę

Podrażniona skóra to problem, z którym zmaga się mnóstwo osób. Zaczerwienienia, pieczenie lub uczucie ściągnięcia mogą być powodem dyskomfortu, a także gorszego samopoczucia. Mimo że z podrażnienia na twarzy może być odpowiedzialne zarówno promieniowanie UV, jak i niekorzystne warunki atmosferyczne, na które niekiedy nie mamy wpływu to kluczem do utrzymania zdrowej i pełnej blasku skóry jest właściwa pielęgnacja.

Jak nie dopuścić do powstawania kolejnych podrażnień? Podstawą jest stosowanie świadomej i dopasowanej pielęgnacji. To właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych do walki z podrażnieniami skórnymi. Szeroka gama produktów znajduje się w ofercie amerykańskiej marki Dermalogica, która nie bez przyczyny uznawana jest przez specjalistów na całym świecie. Uzupełnieniem odpowiednio dobranej pielęgnacji, mogą być babcine, domowe sposoby! Niezwykle ważne jest także przyjrzenie się diecie i wyeliminowanie szkodliwych i mogących wpłynąć na taki stan skóry składniki lub produkty. Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry latem? Wskazówki tutaj!

Domowe sposoby na podrażnienia

Nie od dziś wiadomo, że sprawdzone sposoby, które stosowały nasze babcie to zawsze doskonałe rozwiązanie. Teoria ta sprawdza się także w kwestii pielęgnacji i dbania o wygląd skory. W walce z podrażnienia z pomocą przyjdzie wyciąg z rumianku, który wykazuje właściwości kojące. Doskonale poradzi sobie również aloes, który oprócz uspokojenia skóry, zadba również o nawilżenie.

Równie skutecznym rozwiązaniem będzie zielona herbata. Wystarczy, że zaparzysz kilka gierek i poczekasz do ostygnięcia. Następnie namocz  w naparze ręcznik, odciśnij nadmiar i pozostaw na około 10 minut na twarzy. Co ważne, zabieg ten z powodzeniem może być stosowany codziennie.

Naszą ostatnią propozycją jest produkt, który z pewnością każda Pani domu posiada w swojej kuchni. Chodzi oczywiście o… ogórka! Wystarczy, że warzywo zetrzesz na tarce i pozostawisz na twarzy na około 10-15 minut. Zabieg ten powtarzany kilka razy w tygodniu potrafi przynieść imponujące rezultaty!

Copywriter

autor