Modne akcesoria w kuchni

Modne akcesoria w kuchni

Kuchnia to serce każdego domu. Warto zadbać o odpowiednią aranżację tego pomieszczenia, aby było nie tylko modne i efektowne ale również przestronne i odpowiednio zaadoptowane. Będąc na etapie wykańczania kuchni i wyboru odpowiednich mebli warto zaczerpnąć inspiracji na forach i portalach internetowych, gdzie inni użytkownicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami a także zamieszczają pomysły na różne ciekawe rozwiązania. Warto także wybrać outlet agd i zakupić niezbędny sprzęt. Sprawdź również jesienne dodatki do kuchni co warto kupić.

Dodatki i akcesoria w kuchni

Oprócz odpowiednich mebli i podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego jak piekarnik, lodówka, płyta indukcyjna czy zmywarka warto zainwestować również w różne poręczne akcesoria, które usprawnią pracę w kuchni i umożliwią doskonałą organizację. Takimi produktami z całą pewnością są:

  •  pojemniki na przyprawy i produkty sypkie, które można odpowiednio opisać i bezpiecznie przechowywać,
  •  suszarka do naczyń,
  •  kosz na odpady, z możliwością segregacji,
  •  stojak na wina,
  •  patera na owoce,
  •  komplet noży w bloku,
  •  szklane pojemniki do przechowywania żywności.

Różnorodne akcesoria do kuchni znaleźć można w dyskontach, marketach oraz popularnych sklepach internetowych. Warto stawiać na produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, które zostały wykonane z trwałych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Doskonale gdy wszelkiego rodzaju pojemniki wielorazowe są przystosowane do mycia w zmywarce oraz odporne na wysoką temperaturę mikrofali.

Sprawdź także pomocne artykuły:

Nowoczesne rozwiązania w meblach kuchennych

Meble kuchenne powinny spełniać wiele kryteriów. Nowoczesne wykończenie i zadowalający efekt wizualny to połowa sukcesu. Ważne, aby zadbać o odpowiednie rozmieszczenie szuflad, wysuwanych koszy oraz tradycyjnych szafek. Coraz mniej zwolenników mają fronty przeszklone, które eksponują zawartość szafek. Ich miejsce z powodzeniem zastąpiły wersje pełne, o półmatowym wykończeniu.

Zestawy mebli utrzymanych w stylu skandynawskim i minimalistycznym bardzo często posiadają wyspę kuchenną, która jest wielofunkcyjna. Dzięki wyspie w nawet małej kuchni pojawiają się dodatkowe szafki do przechowywania oraz blat roboczy. Dzięki wygodnym krzesłom barowym wyspa z powodzeniem zastąpi tradycyjny stół.

Nie bez znaczenia są również uchwyty. Coraz częściej spotkać można się z uchwytami frezowanymi, które są bardzo dyskretne i wygodne. Oczywiście wielu zwolenników mają również szafki otwierane na docisk, poprzez zamontowanie dedykowanych magnesów. Tradycyjne, przykręcane uchwyty to ponadczasowe rozwiązanie w każdej klasycznej kuchni.

Copywriter

autor