Piłki golfowe dla początkujących graczy

Piłki golfowe dla początkujących graczy

Golf nie należy do najbardziej popularnych sportów w Polsce. Nie oznacza to jednak, że nie można korzystać z pól golfowych i doskonalić swoich umiejętności w kierowaniu piłki do dołka. Wytrawni gracze wiedzą, że kluczem do sukcesu jest właściwy dobór sprzętu, w tym kijów i piłek golfowych.

Piłka dobrana do potrzeb

Pozornie piłki golfowe mogą wydawać się identyczne. Zestaw kilkunastu piłek golfowych nie jest kupowany tylko dlatego, że można je łatwo uszkodzić lub zagubić. Każda piłka ma nieco inne właściwości, może być również wykonana z różnych materiałów. Wybierając piłki golfowe, należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie oraz umiejętności gracza. Niezmiernie ważne jest również ukształtowanie pola, na którym prowadzona jest rozgrywka oraz panujące warunki atmosferyczne. Piłki golfowe można wypożyczyć, ale bez odpowiedniego dobrania sprzętu nie jest możliwe stałe szlifowanie swoich umiejętności.

Wieloczęściowe piłki golfowe

Klasyczna piłka golfowa waży około 45 gramów. Konstrukcja jest dość dokładnie opisana w zasadach gry, dlatego piłki golfowe różnych producentów są wykonywane w podobny sposób. Mogą się jednak znacznie różnić między sobą. Mogą być to piłki jednoczęściowe lub wieloczęściowe, zbudowane z różnych materiałów, w tym z gumy i różnego typu żywic. Piłki golfowe jednoczęściowe są twarde i najczęściej bardzo trudno kontrolować ich zachowanie po uderzeniu kijem. Znacznie lepszą kontrolę nad trajektorię lotu można uzyskać po zastosowaniu piłki dwuczęściowej lub trzyczęściowej. Tego rodzaju piłki golfowe mają różną giętkość, a ich plastyczne właściwości sprawiają, że mogą uzyskać większą lub mniejszą wysokość po uderzeniu. Przeczytaj artykuł: kreatywne zajęcia w ogrodzie.

Warunki na polu golfowym

Z powyższych powodów piłki golfowe należy dobierać przy uwzględnieniu warunków panujących na polu gry. Jeśli występują na nim duże wiatry, wysyłanie piłek na duże odległości nie będzie korzystne, szczególnie jeśli jednocześnie uzyskana będzie wysoka trajektoria lotu. W takiej sytuacji należy stosować piłki golfowe utrzymujące się bliżej przy ziemi. Gracz może uzyskać lepszą skuteczność, a dodatkowo nie ma ryzyka utraty piłki, na przykład, w zbiorniku wodnym, krzewach albo na drzewie. Warto dodać, że początkujący gracze powinni kupować piłki golfowe bardziej delikatne, aby podczas ćwiczeń nie narażać się na kontuzję. Można też kupić piłki golfowe w wersjach specjalnie przeznaczonych dla dzieci, które są malowane na jaskrawe kolory. Dzięki temu można je łatwiej odnaleźć na polu golfowym, a jednocześnie ich wygląd zachęca do gry najmłodszych zawodników.

Copywriter

autor