Jakie buty na jacht i żaglówkę?

Pozornie to pytanie może wydać się banalne, jednak każdy, kto choć raz udał się w dłuższy wodny rejs tudzież po prostu, znalazł się na pokładzie jachtu bądź żaglówki wie, jak ważne jest odpowiednio dobrane, komfortowe obuwie. Nie chodzi tutaj bynajmniej o kwestie wizualne, ale o bezpieczeństwo, które jest niesamowicie istotną kwestią w przypadku tego typu podróży. A zatem, jakie buty na jacht i żaglówkę?

Jakie obuwie nie powinno znaleźć się w ekwipunku?

Odwracając nieco hierarchię, przedstawiamy kilka wytycznych na temat tego, jakie buty na jacht absolutnie nie powinny być brane pod uwagę. Pierwsze z nich to japonki: bardzo popularne, wygodne, ale absolutnie niepraktyczne. Podobnie rzecz się ma z crocsami. Mimo, że cieszą się one ogromna popularnością wśród osób, które kochają wodę, plażę, sporty wodne, to zdecydowanie lepiej nie zabierac ich na pokład. Bezdyskusyjnie nie powinniśmy także pakować obuwia, które jest niewygodne, powoduje otarcia lub odparzenia. W trakcie rejsu zdecydowanie lepiej poświęcić czas na podziwianie widoków oraz na uważną obserwację otoczenia niż na leczenie ran.

Jakie buty na jacht będa najlepsze?

Najprościej byłoby powiedzieć sprawdzone i zapewniające najwyższy stopień wygody. Nie byłaby to jednak kompletna wypowiedź. Warunki na żaglach bywają różne. Czasami jest bardzo słonecznie, a za chwile aura zmienia się diametralnie i zaczyna padać rzęsisty deszcz. Załoga powinna być przygotowana na takie sytuacje i uwzględnić  podczas pakowania się fakt, że być może jedna para obuwia nie wystarczy. Buty na jacht, które na pewno się sprawdzą i okażą się trafnym wyborem przedstawiamy poniżej. 

Kalosze

Wiele osób może zastanawiać się, jak można spędzić dzień na żaglach w kaloszach i nie odparzyć przy tym stóp. Spieszymy z odpowiedzią. W asortymencie profesjonalnych sklepów, znaleźć można najwyższej jakości kalosze, które bezdyskusyjnie sprawdza się w trakcie podróży. To typ obuwia, który z pewnością docenimy w trakcie ulewy. Nasze skarpetki pozostaną suche, a tym samym nie będziemy tracić ciepła.

Buty pokładowe 

Miękkie, lekkie, pozwalające skórze oddychać, takie właśnie są buty pokładowe. Ten typ obuwia jest szczególnie polecany do wyprawy na żagle. Zapewniają maksymalny komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo dzięki temu, że mają antypoślizgowe podeszwy. To niezwykle istotne, bowiem jak wiadomo na żaglach tudzież jachcie bywa bardzo ślisko, a jeden nieostrożny krok może doprowadzić do tragedii. Szybkoschnące obuwie pokładowe, jak sama nazwa wskazuje, to najlepszy wybór i to właśnie te buty na jacht spełnia wszystkie wymagania i oczekiwania. 

Buty rekreacyjne 

Buty na jacht lub żaglówkę rekreacyjne są również niezwykle komfortowe w użytkowaniu, szczególnie jeśli nabędziemy je w sprawdzonych miejscach, które oferują produkty o najwyższej jakości. Ich zaletami jest to, że szybko schną, maja wytrzymała konstrukcję, a przy tym są lekkie. W takich butach można stawiać pewne i stabilne kroki na pokładzie. warto także pamiętać o tym, by podeszwa butów, które zabierzemy ze sobą w rejs nie brudziła powierzchni po której stąpamy. To właśnie z tego powodu w sprzedaży znaleźć można wiele modeli, które mają jasną podeszwę.   

Redakcja