Sposoby na piękne włosy

Sposoby na piękne włosy

Zdecydowana większość kobiet marzy o długich, lśniących i mocnych włosach. Podobnie jak dłonie uznawane są za wizytówkę płci pięknej. Aby zachwycały wyglądem, konieczne jest włączenie świadomej i dopasowanej do naszego typu włosów pielęgnacji. O tym dlaczego jest to tak ważny krok, pisaliśmy tutaj.

Jak już wspominaliśmy, podstawę stanowi oczywiście pielęgnacja – w tym również właściwe mycie naszych pasm. Podczas kąpieli należy pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie narażać kosmyków na tarcie. W chwili gdy są one mokre, są zdecydowanie delikatniejsze.

Kolejnym krokiem, którego nie nalezy omijac w walce o silne i lśniące pasma jest regularne podcinanie końcówek. Niestety w dalszym ciągu krok ten bywa bardzo często pomijany. Kruchy i łamliwy włos rośnie znacznie wolniej. To niezwykle istotne!

Sposobem na piękne włosy jest również dokładne rozczesanie włosów przed snem. Ta krótka czynność znacznie pobudza cebulki włosów i wzmacnia je. Pamiętaj jednak o tym, aby czesanie rozpoczynać od czubka głowy, aż po same końce. To doskonały sposób na szybki, ale niezwykle efektywny masaż głowy!  Gwarantujemy, że stosując się do tych kilku prostych zasad, w mgnieniu oka dostrzeżesz pierwsze efekty i zmiany w strukturze i wyglądzie swoich włosów.

Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że na ich stan w zdecydowanym stopniu wpływa dieta, która powinna być nie tylko zdrowa, ale również zbilansowana. Odpowiednia ilość owoców i warzyw powinna stać się podstawą każdego posiłku, który spożyjesz w ciągu dnia.

Copywriter

autor