Problem z włączeniem smartfona – jak temu zaradzić?

Problem z włączeniem smartfona – jak temu zaradzić?

Większość Polaków nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Ze smartfonów korzystamy nie tylko w celu prowadzenia rozmów i wysyłania SMS-ów – urządzenia te mają wiele innych zastosowań. Intensywna eksploatacja naraża je na liczne awarie. Dość często zdarza się, że telefon nie chce się włączyć. Co może być tego powodem i jak sobie z tym poradzić?

Czy wyjęcie baterii pomaga?

Wyjęcie baterii to pierwsza czynność, jaką należy wykonać, gdy telefon się nie uruchamia. Dotyczy to oczywiście modeli z wymiennym akumulatorem. Niejednokrotnie zdarza się, że blaszki lub styki na baterii po prostu zaśniedziały i trzeba je przeczyścić. Po wyjęciu akumulatora i ponownym umieszczeniu go w aparacie nastąpi coś w rodzaju resetu telefonu – niejednokrotnie ta metoda okazuje się efektywna i problem z uruchomieniem telefonu znika. Niekiedy konieczna jest także wymiana baterii.

Koniecznie sprawdź złącza ładowania i akcesoriów

Uszkodzone złącze ładowania to częsta przyczyna niewłączającego się telefonu. Do tej usterki dochodzi przeważnie wskutek nieumiejętnego wyciągania kabla. Co wtedy zrobić? Wystarczy poruszać złączem, aby sprawdzić, czy: po pierwsze – występuje reakcja w postaci ładowania, po drugie – kabel nie jest zbyt poluzowany. Można też spróbować podłączyć telefon do komputera – komunikat informujący o instalacji sterowników lub oprogramowania bądź brak jakiejkolwiek reakcji zazwyczaj świadczy o uszkodzeniu złącza ładowania z płytką sub. Wówczas najrozsądniejszym rozwiązaniem jest udanie się ze smartfonem do punktu, którego specjalizacją jest naprawa telefonów i naprawa komputerów (np. Warszawa na brak takich miejsc nie narzeka).

Copywriter

autor