Czy można wyeliminować smog w miastach?

Czy można wyeliminować smog w miastach?

Walka ze smogiem zarówno w wielkich aglomeracjach, jak i mniejszych miastach, trwa od dawna. Cierpią mieszkańcy, cierpią rośliny, cierpią zwierzęta i zdecydowanie z roku na rok każdemu doskwiera to coraz bardziej. Larum podnoszą także ekolodzy. Czy da się zrobić coś, by wyeliminować smog w miastach?

Problem smogu w miastach

Niestety, problem smogu przybiera na sile. Zwiększona ilość trujących substancji w powietrzu rośnie przede wszystkim dlatego, że coraz więcej osób korzysta z samochodów. Wybierając własne auto zamiast komunikacji miejskiej przyczyniamy się bezpośrednio do powstawania smogu. Ale to nie jedyna przyczyna. Odpowiedzialne za smog są również tak zwane kopciuchy, czyli prymitywne, bezklasowe kotły, w których właściciele domów palą dosłownie wszystko. Przedsiębiorstwa, firmy zajmujące się produkcją również przyczyniają się w dużym stopniu do zanieczyszczenia powietrza.

Jak radzić sobie ze smogiem w miastach?

Nie bez powodu pojawia się w mediach coraz więcej kampanii, nawołujących do tego, by wymienić kopciuchy. Niektóre miasta dopłacają ludziom, by podjęli się takowej wymiany. Smog w miastach zmniejsza się również przez akcje, które uświadamiają kierowcom, jak ważne jest minimalizowanie konieczności poruszania się po mieście autem, szczególnie jeśli jedziemy sami. Ostatnią kwestią jest zakładanie łąk kwietnych. Łąki polne stają się coraz bardziej popularne w dużych miastach właśnie przez wzgląd na fakt, że wykazują właściwości antysmogowe. Coraz częściej zastępują one trawniki, które takowych właściwości nie mają, a ponadto wymagają, w przeciwieństwie do łąk polnych, stałej, regularnej pielęgnacji, a to generuje koszty.

Copywriter

autor