2 najczęstsze usterki iPhone’a

2 najczęstsze usterki iPhone’a

Pęknięta szybka to obok zalania telefonu jedna z najczęstszych awarii w iPhone’ach. Wystarczy dosłownie chwila, aby telefon np. wyślizgnął się z ręki czy z kieszeni i upadł na ziemię. Przed skutkami takich zdarzeń można się zabezpieczyć, naklejając na ekran specjalne szkło ochronne lub zaopatrując się w solidne etui. Niektórzy ubezpieczają telefony od stłuczeń. Niestety, nawet najlepsze środki zapobiegawcze nie eliminują ryzyka upadku.

Zalanie

Serwisy smartfonów niejednokrotnie mają do czynienia z zalanymi iPhone’ami. Gdy dojdzie do zalania, nie wolno włączać telefonu ani podłączać go do ładowarki bądź innych urządzeń. To najczęściej popełniane błędy przy zalaniu telefonu. Trzeba dostarczyć go do serwisu, który zajmie się doprowadzeniem urządzenia do stanu wyjściowego. Przy zalaniach zalecane jest, aby wyciągnąć ze smartfona kartę SIM i pamięci oraz baterię – z samodzielnym wyjęciem baterii z iPhone’a może być problem, więc najrozsądniej powierzyć to specjalistom.

W przypadku awarii najlepiej dostarczyć iPhone’a do punktu zajmującego się serwisowaniem sprzętu Apple – naprawą smartfonów i naprawą komputerów.

Copywriter

autor