Jak powstają bombki choinkowe?

Jak powstają bombki choinkowe?

Święta Bożego Narodzenia, nieodłącznie kojarzą się z ubieraniem choinki zachwycającymi bombkami. Każdy z przyjemnością, wiesza na świątecznym drzewku, przeróżne ozdoby. Jednak, czy wiemy w jaki sposób w ogóle powstają bańki choinkowe? Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat.

Powstawanie bombki choinkowej krok po kroku

Dla wielu osób, to jak powstają bombki, jest wielką niewiadomą. Cały proces, składa się z kilku etapów:

ETAP 1 Wydmuchiwanie bombek w szkle

Bombki są wykonywane ręcznie, pracownicy wydmuchują je w bardzo wysokiej temperaturze, która wynosi około 900 stopni Celsjusza. Dzięki temu, można nadać im pożądany, kulisty kształt. Jeśli jednak, mają powstać bańki o innych kształtach, używa się specjalnych foremek.

ETAP 2 Srebrzenie

Kiedy bańki, zostaną wydmuchane, przychodzi czas na srebrzenie ich wnętrza roztworem azotanu srebra. Ozdobę zaburza się w podgrzanej wodzie zmieszanej z tą substancją. Dzięki temu, staje się ona nieprzezroczysta, pozwala to na uzyskanie bardziej wyrazistych kolorów.

ETAP 3 Wykończenie bombki

Ostatnim etapem wykonywania bombek choinkowych, jest ich dekorowanie. Można rozpocząć ten proces, kiedy ozdoby przeschną. Jednolity kolor można im nadać, maczając je w roztworze specjalnego lakieru do ozdób świątecznych. Następnie można, ręcznie namalować dekoracje. Wszelkie brokaty i farby pracownicy fabryki nanoszą ręcznie. Często, aby uzyskać bardziej atrakcyjny efekt, używa się także koralików, cekinów i innych dodatków. Kiedy wszystkie warstwy farby, dokładnie wyschną, można wykończyć ozdobę. W tym celu, skraca się krawędzie rurki i do otworu wkłada się kapsel z pętelką, który pozwala na zawieszanie ozdoby na choince. Tak wykonane bombki, pakowane są do pudełek.

O tym jak powstają bombki, można się przekonać samemu. Wiele fabryk, zajmujących się produkcją ozdób świątecznych, organizuje specjalne dni otwarte, podczas których osoby zainteresowane mogą na własne oczy prześledzić cały proces wykonywania popularnych ozdób ze szkła. Taki pokaz, to także bardzo duża atrakcja dla dzieci. Dodatkowo, podczas obserwacji, mogą oni samodzielnie wykończyć bańki, według własnych pomysłów. Ciekawym rozwiązaniem, jest wykonanie bombek z własnym podpisem. Takie dekoracje z pewnością będą dekoracją na długie lata. Warto jednak pamiętać, żeby takie atrakcje planować z większym wyprzedzeniem, ponieważ jest to bardzo ciekawa propozycja i przed świętami chętnych na zwiedzenie fabryk jest naprawdę bardzo dużo!

Copywriter

autor