Modne ubrania dla kobiet w ciąży

Modne ubrania dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży mogą pokochać ubrania, które są wygodne, rozciągliwe i wykonane z materiałów wysokie jakości. Poniżej przedstawiamy poradnik odnośnie tego, jaki strój możesz nosić jako kobieta oczekująca na przyjście potomstwa na świat.

Czarne ubrania

Czarne ubrania to prawdziwa ikona modowego stylu. Sprawdzają się zawsze, zarówno w latem, jak i zimą. Niektóre kobiety w ciąży, które nieco gorzej znoszą ten czas, wybierają raczej dość ciemne ubrania, aby unikąć widoku wszechobecnego potu i plam wywołanych wahaniami temperatury.

Kolorowe ubrania

Kolorystyka jest zdecydowanie najważniejszym wyborem w przypadku ciążowych ubrań. Znalezienie odpowiedniego koloru może okazać się się nie lada wyzwaniem. Odważne kolory świetnie współgrają z ciążowym brzuszkiem. Warto pamiętać, że w okresie ciąży kobieta może mieć różne reakcje skórne, dlatego wybierając kolorowe ubrania, lepiej zdecydować się na jasne, ale kryjące barwy. Klasyka gatunku to uwielbiana czerwień, będąca synonimem kobiecości i klasy. Niektóre kobiety w ciąży wybierają jeszcze bardziej odważne kolory, którymi są np. fioletowy lub neonowy róż. Nie wszystkie kobiety się na takie śmiałe kolory zdecydują, ale zdecdowanie warto spróbować.

Sukienki, spódniczki i długie płaszcze

Kobiety w ciąży wybierają różne fasony ubrań. Największym hitem są długie spódnice, która są bardziej eleganckie i stylowe. Warto zdecydować się na lekkie i przewiewne tkaniny, gdzie charakteru dodadzą np. ciężkie wzory. Doskonale sprawdzają się długie płaszcze, które są jednocześnie elegancką i kobiecą odpowiedzią na zimowe stylizacje.

Białe ubrania

Białe ubrania to także modny trend wśród kobiet w ciąży. Warto zdecydować się na nie, jeśli dobrze dobierzesz krój i przewiewną tkaninę.

Buty do ciążowych ubrań

Buty w przypadku kobiety w ciąży powinny być przede wszystkim wygodne, dopasowane do stopy i lekkie. Dobrze jest zastanowić się nad butami z cholewką, która zapobiega m.in. przemoczeniom. Często wybierane są buty sportowe, które polecane są również przez fizjoterapeutów.

Copywriter

autor