Jeden garnitur na wiele okazji? To możliwe!

Jeden garnitur na wiele okazji? To możliwe!

Klasyczny garnitur to perfekcyjny wybór dla mężczyzn, którzy zarówno w życiu, jak i stylizacjach stawiają na minimalizm. Garnitur ślubny, na co dzień i ważne wieczorowe wyjście? To jest jak najbardziej możliwe. Kluczem do sukcesu jest oczywiście wybór odpowiedniego koloru i materiału.

Klasyczny garnitur, czyli jaki?

Uniwersalne i ponadczasowe stylizacje nigdy nie wychodzą z mody. Podobnie, jak klasyczne garnitury, które z powodzeniem można założyć na więcej niż jedną okazję, bez obaw o modowy faux-pas. Jeden z najbardziej klasycznych wyborów, który nie bez przyczyny cieszy się tak olbrzymią popularnością wśród mężczyzn jest… granatowy garnitur. Oprócz olbrzymiej uniwersalności, kolejną zaletą jest dostępność. Szeroką gamę oferuje sklep internetowy dastan.pl, gdzie oprócz klasycznych garniturów znaleźć można również nieco bardziej oryginalne i charakterystyczne modele.

Granatowy garnitur z powodzeniem może być podstawą modowych eksperymentów, do którego można dobierać dodatki w najróżniejszych kolorach i fakturach. W tym przypadku rodzaj tkaniny czy wzór nie będą stanowiły żadnego ograniczenia. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o czarny garnitur. Jednak w tym przypadku należy pamiętać o tym, że najwłaściwszą porą na założenie garnituru w tym kolorze, jest wieczór. Przez wiele osób, wybór ten np. na wesele, które zaczyna się po popołudniu, będzie niestosownym i niewłaściwym wyborem. Nie zapominajmy, że ile ludzi tyle opinii i przekonań.

Jeżeli chodzi o klasyczny garnitur to oprócz koloru, niezwykle ważne są również dodatki, które wpływają i jednoznacznie określają formalność stylizacji. W przypadku koszuli, im większy będzie kontrast kolorystyczny między garniturem, a koszulą, tym outfit będzie bardziej formalny. Oczywiście największą klasyką jest tu biała koszula. Więcej informacji zawarliśmy w artykule o modnych koszulach do garnituru. Z kolei w przypadku krawatu jest na odwrót. Im ciemniejszy, tym bardziej formalny i elegancki.

Jak widać, wybór klasycznego garnituru, który doskonale sprawdzi się na wiele okazji, wcale nie musi spędzać snu z powiek! Najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych modowych zasad.

Copywriter

autor