Trzy domowe sposoby na przeziębienie

Trzy domowe sposoby na przeziębienie

Zbliżająca się jesień to okres częstych zachorowań na przeziębienie i grypę. Obie choroby są wywoływane przez wirusy, dlatego ich leczenie skupia się na zwalczaniu przykrych objawów, takich jak gorączka, bóle kostno-mięśniowe, katar i kaszel. Z tego powodu przeziębienie i grypę z powodzeniem można leczyć domowymi sposobami. Oto 3 z nich.

Mleko z miodem i czosnkiem

Gorące mleko z dodatkiem miodu i czosnku doskonale rozgrzewa i wzmacnia organizm, gdy odczuwa się utratę łaknienia. Rozgnieciony czosnek zalany gorącym mlekiem uwalnia szereg substancji, które mają silne działanie przeciwwirusowe i bakteriobójcze, a miód poprawia smak mikstury.

Herbata malinowa z cytryną

Malina wykazuje działanie napotne, dlatego herbata z liści i owoców malin jest polecana jako domowy lek na gorączkę. Warto pić ją w szczególności w przypadku grypy, gdy temperatura ciała przekracza 38 stopni C. Cytryna dostarcza natomiast witaminy C, ważnej dla odporności organizmu.

Syrop z cebuli

Syrop z cebuli jest polecany na kaszel towarzyszący przeziębieniu i grypie. Związki znajdujące się w cebuli działają przeciwwirusowo, dlatego skracają czas choroby.

Copywriter

autor