Promocje Black Friday, okazja czy pułapka?

Promocje Black Friday, okazja czy pułapka?

Black week, Black Friday, te hasła ocieplają dość chłodny listopad. To właśnie wtedy bowiem wypada swoiste Święto Zakupów. Święto, na które czekają wszyscy łowcy okazji, wielbiciele promocji, miłośnicy kupowania. Czy faktycznie, Black Week i sławne promocje Black Friday są okazją do udanych i zakupów w atrakcyjnych cenach? Czy faktycznie można wtedy upolować najlepszy zestaw kosmetyków w wyjątkowej cenie, sprzęty agd i rtv w wielkiej obniżce czy ubrania po przecenie? A może to czas, w którym sprzedawcy nabijają nas w przysłowiową butelkę? Obalamy mity!

Promocje Black Friday, czy faktycznie opłaca się wtedy robić zakupy?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań. Każdy, kto planuje zakupy w Black Week musi być świadomy, że w ten dzień może spotkać nas zarówno ogromna radość, jak i wielkie rozczarowanie. Ogromna radość pojawi się wtedy, gdy w pełni świadomi rynkowej, średniej ceny, za jaką można zwykle nabyć np. wymarzony zestaw kosmetyków, znajdziemy go w mocno obniżonej cenie. Wielkie rozczarowanie pojawia się wówczas, gdy okaże się, że właściciele czy pracownicy sklepu najpierw podnieśli ceny, by je obniżyć pozornie w czasie Black Week. Niestety, takie praktyki są dość często stosowane. Warto zatem zorientować się w cenach jeszcze na długo przed Black Week. Tylko w taki sposób upolujemy prawdziwą okazję cenowa i nie damy się nabić w butelkę.

Black Week a reklamacje

Wiele sklepów oferuje promocje Black Friday, jednak nie oferuje już możliwości reklamowania zakupionych produktów. Niestety, nie jest to mit. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Warto przygotować się na to:

  • orientując się wcześniej, jaka jest polityka danej firmy odnośnie reklamacji w czasie Black Week;
  • po prostu zapytać na miejscu tudzież poprzez kontakt na stronie www, czy istnieje możliwość reklamowania produktów zakupionych na promocji Black Friday.

W tym przypadku musimy wykazać się czujnością.

Copywriter

autor