5 powodów, dlaczego warto założyć łąkę kwietną

5 powodów, dlaczego warto założyć łąkę kwietną

Aranżacja przestrzeni we własnym ogrodzie zawsze wiąże się z wieloma dylematami, rozterkami. Pojawia się fuzja pomysłów, rozwiązań. Często pojawiającym się pytaniem jest to, czy lepiej zdecydować się na trawnik czy coraz bardziej popularną łąkę kwietną? Podpowiadamy, jakie są najważniejsze korzyści związane z wybraniem drugiego rozwiązania.

Oszczędność czasu

Zakładając łąkę kwietną zdecydowanie zyskujemy czas, który musielibyśmy poświęcić na dość wymagającą pielęgnację trawnika. Łąka kwietna wymaga ok. dwukrotnego skoszenia i można to także robić kosą, podczas gdy trawniki należy podkaszać nawet do dziesięciu razy częściej w sezonie i konieczne jest użycie hałaśliwego sprzętu.

Oszczędność finansów

Decydując się na łąkę kwietną oszczędzamy nie tylko na kosztach związanych z koszeniem. Oszczędzamy również na podlewaniu, bowiem dzięki temu, że korzenie roślin łąk kwietnych mają długie korzenie, to magazynują w nich spore pokłady wody. To jeszcze nie wszystko. Łąki kwietne nie wymagają nawożenia chemicznymi preparatami, zatem nie ponosimy wydatków związanych z nawozami.

Czyste powietrze

Niektóre mieszanki roślin, zwane smogówkami, oczyszczają powietrze. A to wszystko za sprawa sporych, szorstkich liści. Mieszanki takich roślin można nabyć w profesjonalnych sklepach, takich jak panilaka.pl. Doskonale wyłapują one pył i jednocześnie obniżają temperaturę powietrza.

Pożywienie dla zapylaczy

Coraz głośniej mówi się o problemie wymierania pszczół. Aby pomóc naszym małym przyjaciołom, warto założyć łąkę kwietną miododajną, która stanowi idealną przestrzeń dla zapylaczy. My zyskujemy piękną, kwiecista przestrzeń, a pszczoły i inne owady zapylające, pokarm.

Schronienie dla zwierząt

Łąki kwietne to oaza nie tylko dla owadów: motyli, trzmieli, pszczół. To także miejsce, w którym schronienie znajdą małe gady, ssaki. To nieskażona chemią, przyjazna przestrzeń, pełna życia i kolorów!

Copywriter

autor